שמחה ביטן
כריתת עצים
שמחה ביטן
גיזום עצים
simha bitan
גיזום עצים
שמחה ביטן
כריתת עצים
גיזום עצים
simha bitan

כריתת עצים מסוכנים - עץ מסוכן הוא עץ שגדל עקום או שהפך להיות מסוכן בגלל צמיחה לא מבוקרת, קרבה למקור מים או מחלה. במצב כזה העץ הופך להיות רגיש ושביר ולפעמים קורס ללא הודעה מוקדמת. עצים שלא מטופלים בזמן ולא נגזמים בצורה נכונה מפתחים נקודות חולשה בגלל משקל יתר. מזג אויר קיצוני כגון שלג רוח וקרה מעמיסים משקל עצום על הענפים לפעמים הענפים נסדקים או מתבקעים אך לא קורסים (ואז נוטים להזניח...) זה הופך את העץ לפצצה מתקתקת שיכולה ליפול למישהו על הראש.

 

גיזום עצים בירושלים - בירושלים נפוצה יותר הוושינגטוניה החסונה זהו עץ גבוה מאד וכשמו כן הוא חסון ועמיד בארץ ישנם עצי וושינגטוניה בני 80 שנה או יותר. העץ כשלעצמו כמעט ולא מפריע הבעיות מתחילות כאשר מצטברים ענפים יבשים, זהו מקום מסתור מועדף לעטלפים ציפורים ומכרסמים שונים שניזונים מפירות העץ ומלכלכים את האזור ומוקד לנחשים וסכנות אחרות כגון קריסה של הענפים או שריפה מכיוון שהם דליקים מאד. אפשר לפתור מטרד זה בקלות ע"י גיזום יסודי או גילוף של העץ. הגיזום מסיר מן הגזע את כל שאריות כפות הדקל המתות. שאריות אלו נראות כמו "זקן" או "שמלה" (בלשון גוזמי העצים) שמכסה את הגזע.זוהי פעולה חד פעמית שלאחריה יש לתחזק את הגיזום מידי מספר שנים. מטרד נוסף הוא לכלוך בגלל נשירה של הפירות והפרשות ציפורים. ע"י גיזום שנתי של התפרחות העץ לא יניב פירות.

גיזום עצים בירושלים - קבלנו קריאה לעבודה מסובכת בלב שכונת מגורים. עץ אורן קרס מן השורש ונחת על הבניין ממול למעשה הבניין עצר את הנפילה ועכשיו כל המשקל של העץ נשען על הבניין. המיקום של העץ לא אפשר לנו להגיע עם מנוף מאף כיוון אז חשבנו על פיתרון...  לעשות את הבלתי אפשרי. בנינו פיגום שתמך את העץ מלמטה ועצר את ההתדרדרות שלו ובנוסף קשרנו את העץ בעזרת רצועות מיוחדות למספר נקודות אחיזה. זה היה תכנון כבד משקל תרתי משמע מפני שחישוב לא נכון יכול לשנות את הנטייה של העץ ולהפיל אותו.

את ההמשך תראו בסרטון...

 

דילול עצים בירושלים - עצים שקרובים למקור מים צומחים למימדי ענק וכבדים הרבה יותר בגלל תכולת המים הגבוהה בענפים (בנוסף השורשים יכולים לחבל במערכת הביוב). מחלות וטפילים מחלישים את העץ מבפנים הרבה פעמים ללא סימן ברור. תשומת לב וטיפול בזמן יכולים להציל את העץ (וגם את הסביבה מהידבקות במחלה).